Dla uczniów » Wolontariat

Miło nam poinformować, że wraz z nowym rokiem szkolnym w naszej szkole rozpoczęło swą działalność Szkolne Koło Wolontariatu (SKW). Ma ono na celu niesienie pomocy potrzebującym oraz wykorzystanie umiejętności i zapału podopiecznych w pracach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Dzięki funkcjonowaniu SKW pragniemy uwrażliwiać naszych uczniów i pokazać im, że ich konkretne działania mogą polepszyć czyjś los.

Opiekunami koła zostali: Liliana Konieczny, Joanna Dudziak, Jerzy Lach oraz Adam Pitas, a przedstawicielami koła wśród uczniów są: Dawid Procner (7c), Mikołaj Kusak (7c) i Piotr Hura (6c).

Na początku roku członkowie wspólnie z opiekunami utworzyli Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu, określający zakres oraz harmonogram działań, jakie uczniowie  przy wsparciu rodziców oraz nauczycieli chcieliby realizować w trakcie roku szkolnego, np. zbiórki, akcje charytatywne czy odwiedziny osób starszych i potrzebujących. Uczniowie mają wiele pomysłów i chęci, jak można pomóc innym.

Szczegóły dotyczące organizowanych akcji można uzyskać u wychowawców klas oraz pedagoga szkolnego. Serdecznie zapraszamy do współpracy! Razem możemy zrobić wiele dobrego!