Archiwum wydarzeń 2012/2013

Gólski Mikołaj – 1c
    Adamczyk Klaudia - 4c
    Pysz Karol – 5a

• SZKOLNY KONKURS „CZY ZNASZ WIERSZE JULIANA TUWIMA”
    W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas trzecich naszej szkoły. Najlepszym znawcą wierszy Juliana Tuwima i zwycięzcą konkursu okazał się BŁAŻEJ GRYCZKA uczeń klasy 3d.

• SPOTKANIE AUTORSKIE W KSIĄŻNICY BESKIDZKIEJ
    17 maja 2013 r. w uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Joanną Rudniańską. Książka „Rok smoka” przyniosła autorce międzynarodową Nagrodę Literacką im. Janusza Korczaka.

• SPOTKANIE AUTORSKIE W KSIĄŻNICY BESKIDZKIEJ
    7 maja 2013 r. uczniowie klasy 3d uczestniczyli w spotkaniu z Joanną Olech, która pisze i ilustruje książki dla dzieci. Jej debiutem pisarskim była „Dynastia Miziołków” – zabawna powieść w formie pamiętnika, którą zachwycają się dzieci i rodzice. Za teksty książek i ilustracje pisarka zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

3 kwietnia 2013 r.
     uczniowie klasy 3b i 3d uczestniczyli w spotkaniu z Melanią Kapelusz, autorką książek dla dzieci „Kinga i co z niej wyrośnie”, „Tajemnica pewnej sąsiadki”, „Krasnoludki”, „Koty, czyli Historie z pewnego podwórka” i wielu innych bajek.

• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „MÓJ ULUBIONY WIERSZ”
    W konkursie naszą szkołę reprezentował WIKTOR FENDER uczeń klasy 1c, który recytował wiersz „Małe co nieco”. Wiktor otrzymał wyróżnienie, dyplom i książkę. Gratulujemy!

• AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
    Marzec 2013 – w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”
     czytamy naszym najmłodszym uczniom wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. A. Brawańską czytają dzieciom z Przedszkola nr 7.
    Uczniowie czytają innym dzieciom – głośne czytanie odbywa się w klasach IV-VI.

• SPOTKANIE AUTORSKIE W KSIĄŻNICY BESKIDZKIEJ
    6 grudnia 2012 roku uczniowie klas 3b i 3d uczestniczyli w spotkaniu autorskim – z panem Dariuszem Rekoszem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży.

• ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
    23 listopada 2012 r. uczniowie klasy 1b świętowali urodziny Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki - przytulanki. Opowiadały o nich, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, uczyły się misiowej rymowanki, słuchały wierszy o misiach. Poznały zwyczaje i ciekawostki z życia niedźwiedzi.

• Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Złożyli książkom ślubowanie,

że będą je szanować i o nie dbać. Życzymy im wielu ciekawych i barwnych przygód z książkami.

My uczniowie pierwszej klasy
    Tobie książko przyrzekamy
    że szanować cię będziemy,
    krzywdy zrobić ci nie damy.
    Obowiązków czytelnika
    będziemy przestrzegać pilnie
    i z twych rad i twych mądrości
    korzystać od dziś usilnie.

• 9 października 2012 r. uczniowie klasy 1b wraz z panią bibliotekarką świętowali „Urodziny Kubusia Puchatka”.

• Odbył się szkolny etap konkursu „Bajarz Roku”. Najlepsza okazała się uczennica klasy 6b - INKA JANUŁA. Będzie reprezentować naszą szkołę w II etapie Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu „Bajarz Roku”

• VII Miejski Międzyszkolny Konkurs pt.„BAJARZ ROKU”.
    Konkurs dla uczniów klas 4-6.
    I etap szkolny – 5 października 2012r.
    II etap międzyszkolny – 23 października 2012r.

Konkurs polega na opowiedzeniu legendy, bajki, podania, mitu.
    Czas opowiadania od 5 do 7 minut.

Zgłoszenia uczniów do konkursu przyjmowane są w bibliotece szkolnej.