Darujmy uśmiech Babci i Dziadkowi

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Darujmy uśmiech Babci i Dziadkowi

2018-02-12

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym krótkich i chłodnych dni, przez wielu z nas jest jednak niecierpliwie wyczekiwany, przynosi bowiem takie dwa niezwykłe dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu dzięki obchodom święta swoich ukochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie tych wyjątkowych członków rodzin naszych uczniów na uroczystość z okazji ich święta staje się tradycją, która mamy nadzieję, na stałe wpisze się w repertuar szkolnych imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla samych Jubilatów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta wspaniała, długo wyczekiwana i przygotowywana z ogromnym zaangażowaniem uczniów klas 1a, 1b, 1c oraz 2a wraz z ich Paniami wychowawczyniami odbyła się w naszej szkole w dniach 22 oraz 23 stycznia. W pięknie udekorowanej, oddającej nastrój zimowego wieczoru sali, dzieci zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny pod tytułem Betlejemska Dobranocka. W trakcie uroczystości, zarówno w pierwszym jak i drugim dniu występów, wzruszeni Goście mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, mali aktorzy zaś z przejęciem odtwarzali swoje role, chcąc w jak najlepszy sposób zaprezentować się niezwykle licznej widowni. W ramach obchodów tego wyjątkowego święta dzieci z pomocą swoich Rodziców i Pań wychowawczyń przygotowały również dla swoich Gości poczęstunek, którego spożywanie umiliły prezentowanymi z ożywieniem wierszami i piosenkami okolicznościowymi, których treść oddawała wdzięczność, szacunek i przywiązanie do zebranych kochanych przez nich Babć i Dziadków. Później przyszedł czas na własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki oraz wspólną zabawę.

Atmosfera tej dwudniowej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.