Historyczny sukces siatkarzy !!!

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Historyczny sukces siatkarzy !!!

2018-02-26

Doskonale zaprezentowali się nasi siatkarze w tegorocznych rozgrywkach mini piłki siatkowej o mistrzostwo Bielska-Białej szkół podstawowych.

Do rozgrywek w tym roku szkolnym zgłosiło się 11 szkół podstawowych, które zostały rozlosowane do trzech grup eliminacyjnych. Nasza szkoła trafiła do grupy 3 razem z SP1 i SP 26. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Turniej eliminacyjny był bardzo zacięty, każda szkoła odnotowała po jednym zwycięstwie i jednej porażce takim samym stosunkiem setów 2:1. O ostatecznej kolejności w grupie zadecydowała tzw. „mała tabela”, która zlicza wszystkie zdobyte i stracone punkty z obu pojedynków. Na tej podstawie uzyskaliśmy drugie miejsce, które premiowało nas do udziału w drugim etapie rozgrywek. W półfinale trafiliśmy na zwycięzcę 2 grupy SP 33. Po zaciętym pojedynku pokonaliśmy gospodarzy 2:1 awansując tym samym do finału. Do finału, oprócz naszej szkoły awansowały SP 4 oraz SP 26. Turniej finałowy rozegrany został na sali gimnastycznej  SP 26. Nasi siatkarze rozegrali rewelacyjny pojedynek z rówieśnikami z SP 4 pokonując ich 2:1. W meczu o 1 miejsce z SP 26 wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Niesieni dopingiem gospodarze pokonali nas ostatecznie 2:1 i tym samym tegoroczne rozgrywki zakończyliśmy na 2 miejscu. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Karwowski, Bartosz Ostrowski, Maksymilian Szwabowicz, Piotr Lorek, Aleksander Stopka, Filip Zebzda, Andrzej Żaloudik, Olaf Laszczak, Jakub Duźniak, Miłosz Chrobak, Jan Kazimierski, Wojciech Giżycki, Kacper Chmiel, Igor Chuchała.

Niewątpliwie wydarzenie to przejdzie do historii naszej szkoły, gdyż jest to jeden z najlepszych wyników jakie „Dwójkowa”, sportowa reprezentacja osiągnęła w mistrzostwach Bielska-Białej. Brawo!!!! GRATULUJEMY!!!