I Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” rozstrzygnięty!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » I Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” rozstrzygnięty!

2021-05-12

Szkolny konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” został rozstrzygnięty! W tym roku szkolnym chętni uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem opowiadającym o zbójniku zamieszkującym okolice Beskidu Małego. Nie tylko tekst był trudny, ale też warunki. Konkurs odbył się w formie zdalnej. Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i interpunkcyjnej, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.

Mówi się, że mistrz może być tylko jeden. Nie jest to prawdą! Ex aequo pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy 6e i 8a: Martyna Kwiatkowska i Oliwia Tworzyańska, które napisały tekst dyktanda prawie bezbłędnie i uzyskały tytuł „Mistrza Ortografii”. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Kaps z klasy 8c. Trzecie miejsce zajęła Lilia Kurkowska z klasy 7e.

Zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczniowie otrzymają dyplomy.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!