III Ogólnopolska Zbiórka Okularów

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » III Ogólnopolska Zbiórka Okularów

2019-09-09

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Okulary dla Afryki.

Zbieramy okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych oraz używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm).

Prosimy, aby wyczyszczone okulary (wodą z płynem do mycia naczyń) włożyć do woreczka z opisem szkieł, bez futerału. Jeśli nie znamy wartości szkieł możemy ją sprawdzić w dowolnym zakładzie optycznym. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków!

Każda para okularów zostanie dostarczona do konkretnej osoby przez lekarzy Centrum Okulistycznego Okulus. Lekarze z tej kliniki co roku wyjeżdżają na misję do Afryki, by tam leczyć pacjentów.

Zbiórka w naszej szkole odbędzie się w terminie od 09.09.2019 do 25.09.2019 r. Okulary można zostawić w świetlicy szkolnej (sala nr 18).

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy Państwa serdecznie.