IV edycja Uczymy Dzieci Programować za nami

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » IV edycja Uczymy Dzieci Programować za nami

2020-02-04

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy przygodę z kodowaniem i programowaniem. Uczniowie klasy II c, wychowankowie p. Agnieszki Konickiej, zakończyli IV edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”.

Program ten to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Już od 3 edycji pokazujemy, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych. Z nami nauka programowania jest dla dzieci wartościową lekcją i świetną zabawą. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji. Uczniowie realizowali scenariusze, które były przygotowane przez koordynatorów programu. Wykorzystywaliśmy do tego różnorodne maty edukacyjne oparte na układzie współrzędnych, wirtualną matę edukacyjną Edu Sense, roboty Ozobot, puzzle do Ozobotów, kolorowe kubeczki i wiele innych ciekawych pomocy i materiałów. Zajęcie te są tematycznie skorelowane z treściami nauczania realizowanymi podczas poszczególnych edukacji. Dzieci brały udział w trzech certyfikowanych wyzwaniach, podczas których równolegle z uczniami innych szkół w Polsce i Europie realizowali zadania związane z kodowaniem i programowaniem. Relacje z realizacji wszystkich zadań i wyzwań umieszczane są na stronie „Uczymy Dzieci Programować” na Facebook. Zajęcia związane z kodowaniem i programowaniem są dla dzieci bardzo atrakcyjne, pozwalają na realizowanie treści programowych w inny, ciekawy, urozmaicony sposób.