IV Spotkanie kolędowe z Dwójką

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » IV Spotkanie kolędowe z Dwójką

2019-01-17

Jednym z najpiękniejszych polskich zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje poczucie bliskości i szczęścia. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością, tym wszystkim, czego nam często na co dzień brakuje. 10.01.2019 roku w Auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej odbyło się IV Spotkanie kolędowe z Dwójką.

Tradycją naszego Dwójkowego kolędowania jest to, że śpiewają wszyscy dwójkowicze na czele z Panią dyrektor Grażyną Lorek, wicedyrektorem Wojciechem Czauderną, śpiewa grono pedagogiczne, rodzice, dziadkowie, uczniowie oraz przyjaciele „Dwójki”. Wszyscy razem tworzyliśmy zgrany chór, którego inne szkoły mogą nam tylko zazdrościć. Jednoczący śpiew pozwolił nam poczuć się jedną szkolną rodziną, zatrzymać magiczną atmosferę świąt i co najważniejsze płynął prosto z serca. Nie zabrakło wśród nas wyjątkowych gości: zespół wokalny z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz muzyczna niespodzianka - Kapela Góralska Maliniorze z Brennej. Swoją obecnością zaszczycili nas również liczni goście z Bielska-Białej, przedstawiciele organu prowadzącego oraz Pani Joanna Gibiec – dyrektor SPTE w Cieszynie. Przewodnikami naszej bożonarodzeniowej podróży byli Zuzia i Andrzej. Na scenie mogliśmy podziwiać dwie dwójkowe grupy artystyczne: pełen dziecięcego entuzjazmu i energii zespół kolędników z koła teatralnego klas młodszych oraz zespół wokalny Mi-REJki, który z radością wyśpiewał najpiękniejsze świąteczne melodie. Wszystkie te prezentacje połączone zostały wspólnym śpiewem zgromadzonych osób. Dla swobody publiczności teksty kolęd wyświetlały się na ekranie. Dziecięcy przegląd muzycznych wizji bożonarodzeniowych zwieńczył występ rozśpiewanych Cieszynian pod kierownictwem pani Grażyny Mrowiec. Ku uciesze publiczności ich występ pociągnął za sobą nutę zaskoczenia. Oprócz pięknie wykonanych utworów świątecznych podziwialiśmy małą orkiestrę dzwonków, fletów i skrzypiec jak i śpiewających nauczycieli. Ukoronowaniem kolędowego spotkania i największą niespodzianką wieczoru był niewątpliwie koncert nietuzinkowej Kapeli Góralskiej Maliniorze, który na dobre rozgrzał atmosferę naszego spotkania. Zaśpiewali dla nas kolędy i pastorałki w folkowej aranżacji. Ich żywiołowe i pełne wigoru interpretacje rozbudziły pokłady radości z Narodzenia Pańskiego i zachęciły widownie do wspólnego śpiewu. Każdy poczuł wielką radość i ciepło płynące z przesłania tego utworu.

„A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”, tak po wspólnym odśpiewaniu „Bóg się rodzi” pożegnaliśmy kolędy. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia na dwójkowe święto kolędowe i liczymy na Was za rok, podczas jubileuszowego – V Spotkania kolędowego z Dwójką!