Jesienny konkurs z j. angielskiego dla klas I-III

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2019/2020 » Jesienny konkurs z j. angielskiego dla klas I-III

2019-10-08

Nawiązując do otaczającej nas aury spadających, kolorowych liści oraz zbiorów owoców i warzyw, pragniemy zaprosić dzieci z pierwszego etapu edukacyjnego do udziału w jesiennym konkursie.

Dla każdego rocznika przygotowaliśmy inne zadanie łączące wykazanie się zdolnościami plastycznymi i znajomością słownictwa z języka angielskiego:

- klasy pierwsze: Autumn face (Jesienna twarz) – stwórzcie twarz używając jesiennych liści i przyborów plastycznych. Poproście rodziców o pomoc w podpisaniu nazw części twarzy, które znacie z lekcji j. angielskiego.

- klasy drugie: Autumn basket (Jesienny koszyk)– stwórzcie koszyk wypełniony owocami i warzywami, ozdóbcie liśćmi, podpiszcie co najmniej 8 elementów obrazka.

- klasy trzecie: Autumn landscape (Jesienny krajobraz) – stwórzcie jesienny pejzaż, użyjcie kolorowych liści. Podpiszcie co najmniej 10 elementów obrazka.

Prace tworzymy dowolną techniką na kartkach formatu A4 i oddajemy nauczycielom języka angielskiego (lub wychowawcom) do 23 października 2019 r.

Promujemy pomysłowość oraz samodzielność wykonania pracy plastycznej. Rodziców prosimy tylko o pomoc w znalezieniu właściwych słów w słowniku.

Na uczestników czekają oceny celujące, a na zwycięzców gratulacje i dyplomy.