Klasa 2a na ścieżce edukacyjnej Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Klasa 2a na ścieżce edukacyjnej Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej

2018-05-28

25 maja uczniowie klasy 2a wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę ekologiczną do Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, gdzie z inicjatywy zarządu i pracowników tejże instytucji dostrzegających potrzebę edukacji na temat właściwego postępowania z odpadami komunalnymi, powstała ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Na terenie ścieżki prowadzone są ciekawe zajęcia warsztatowe z dziedziny gospodarki odpadami, ich segregacji oraz recyklingu. Celem warsztatów jest wzrost świadomości dzieci i młodzieży związanej m. in. z prawidłową segregacją odpadów oraz wykształceniem dobrych nawyków z tym związanych.

Podczas zajęć wsłuchiwaliśmy się w opowiadanie naszej pani przewodnik na temat ekozasad w dziedzinie segregacji odpadów, które połączone było z prezentacją wszystkich obiektów mieszczących się na terenie ZGO. Zajęcia uatrakcyjnione były różnego rodzaju grami, zgadywankami i quizami dotyczącymi składowania odpadów, ich unieszkodliwiania i recyklingu. Ku naszej wielkiej uciesze i satysfakcji pani przewodnik pochwaliła nas za naszą wiedzę i wyjątkowe zainteresowanie tym niezwykle ważnym w dzisiejszych czasach tematem.

Gorąco zachęcamy naszych szkolnych kolegów i koleżanki do odwiedzenia Zakładu Gospodarki Odpadami. Przejście tamtejszą ścieżką edukacyjną z pewnością okaże się niezwykle pouczające dla każdego, któremu stan środowiska naszego miasta nie jest obojętny.