Klasa pierwsza 2019

Rekrutacja » Klasa pierwsza 2019

Informujemy, iż w szkole została wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020.

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej zobowiązani są do potwierdzenia woli uczęszczania do jednostki w terminie do 22 maja 2019 r. do godz. 15:00.

Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.

Druk potwierdzenia woli

-------------------------------------------------------------------------

Szanowni Rodzice

W życiu Waszym i Waszego dziecka rozpoczyna się nowy etap. Stajecie Państwo przed wyborem szkoły dla dziecka, co dla wielu rodziców jest jedną z trudniejszych decyzji jakie w tym roku muszą podjąć.

Mamy nadzieję, że bogata oferta naszej szkoły dostępna na stronie internetowej ułatwi Państwu decyzję.

Obowiązek szkolny

W roku szkolnym 2019/2020 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci:

a) urodzone w roku 2012,

b) urodzone w roku 2011 z odroczonym spełnianiem obowiązku szkolnego,

c) urodzone w roku 2013, na wniosek rodziców (6-latki, które korzystały z rocznego przygotowania przedszkolnego lub posiadają opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki).

Dzieci do klas pierwszych przyjmowane są w drodze:

ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową

REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zasady rekrutacji dzieci do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku- Białej.

Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną zgodnie z narzędziem przyjętym przez Miejski Zarząd Oświaty oraz w terminach ustalonych przez organ prowadzący.

Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych prowadzone będzie

od 1 kwietnia 2019 r. - godz. 9.00. do 30 kwietnia 2019 r. – godz. 15.00

w formie elektronicznej pod adresem:

Nabór dzieci z obwodu szkoły

Do  klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły potwierdzają wolę uczęszczania do szkoły obwodowej swojego dziecka za pomocą strony internetowej http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl, z której należy wydrukować zgłoszenie i podpisane dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie od 1 do 30 kwietnia 2019 r. wraz z oświadczeniem o zamieszkaniu w obwodzie szkoły (pobierz). Druk zgłoszenia można również pobrać w sekretariacie, wypełnić go i złożyć w wersji papierowej – z pominięciem strony internetowej.

WAŻNE!

Wypełnione w systemie elektronicznym zgłoszenie, należy podpisać (podpis obojga rodziców/opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz z oświadczeniem o zamieszkaniu w obwodzie do szkoły obwodowej w terminie od 1 do 30 kwietnia 2019 r.

Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają wniosek o przyjęcie dzieckaw systemie elektronicznym za pomocą strony internetowej http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl w terminie od 1 do 30 kwietnia 2019 r. wskazując w nim maksymalnie 3 szkoły:

1.       „pierwszego wyboru” – szkoła preferowana,
  2.       „drugiego wyboru” (można, ale nie trzeba jej zaznaczać)
  3.       „trzeciego wyboru” (można, ale nie trzeba jej zaznaczać)

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać (podpis obojga rodziców/poiekunów prawnych) i przynieść do sekretariatu szkoły „pierwszego wyboru” w terminie od 1 do 30 kwietnia 2019 r., wraz z oświdczeniem o spełnianiu kryteriów (pobierz). Druk wniosku można również pobrać w sekretariacie, wypełnić go i złożyć w wersji papierowej.

WAŻNE!

Wniosek wypełniony w systemie elektronicznym, ale  n i e d o s t a r c z o n y  do szkoły w terminie 1 do 30 kwietnia nie będzie brany pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami przeprowadzane jest postępowanie uzupełniające.

Przy naborze  kandydatów spoza rejonu szkoły mają zastosowanie następujące kryteria:

Kryteria rekrutacji kandydatów spoza rejonu szkoły obowiązujące w SP2 TS

1) - do wniosku należy dołączyć oświadczenie o spełnianiu kryterium (pobierz).

Zaznaczenie w formularzu sformułowania „Odmawiam odpowiedzi” równoznaczne jest  z przyjęciem do wiadomości faktu, iż dane kryterium nie będzie brane pod uwagę na etapie kwalifikowania kandydata do szkoły.