Kolejny sukces naszej uczennicy!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2016/2017 » Kolejny sukces naszej uczennicy!

2017-05-09

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Książnicy Beskidzkiej odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały rozdane nagrody w konkursie z cyklu Tworzymy Własne Wydawnictwo. Założeniem konkursu jest napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku autorskiej książki literackiej przygotowanej zgodnie z wizją autora, atrakcyjnej zarówno pod względem wartości literackiej, jak i opracowania graficznego. W tym roku uczniowie przygotowywali prace na temat: „Tajemnicze miejsca mojego miasta. Historia, która może się wydarzyć.” Galę rozpoczął przejmujący monodram ucznia LO im. A. Asnyka w Bielsku-Białej, pt. „O nie, powiedziałem zbyt wiele.” Następnie jury po wielu dyskusjach wybrało najciekawsze pod względem merytorycznym i edytorskim prace. W kategorii I (10-12 lat) zwyciężyła uczennica naszej szkoły Iga Łęgowska, która stworzyła pracę „Niezwykła partytura”. Należy dodać, że naszą szkołę reprezentowały również Joanna Filek oraz Maja Kowal, które otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Idze gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie międzynarodowym, który odbędzie się w Republice Czeskiej.