Międzynarodowy konkurs "Mieszkam w Beskidach"

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2016/2017 » Międzynarodowy konkurs "Mieszkam w Beskidach"

2017-04-25

Pod patronatem Śląskiego i Małopolskiego Kuratora Oświaty odbyła się dwudziesta czwarta edycja konkursu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej pod hasłem „Mieszkam w Beskidach”.

Do konkursu zgosiło się około 7000 uczestników z 308 placówek oświatowych Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Konkurs miał charakter w pełni otwarty, dozwolone w nim były wszelkie formy wyrazu artystycznego, od szeroko rozumianej plastyki przez muzykę do prozy i poezji.

Do konkursu przystąpiły nasze uczennice i osiągnęły sukcesy - Jagoda Kamińska z klasy 6 c otrzymała drugie miejsce w kategorii wyklejanka do 10-12 lat, a Aleksandra Goczoł z klasy 5a zdobyła wyróżnienie w kategorii formy przestrzene do 10-12 lat. W dniu 24 kwietnia w Auli Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja odbyło się uroczyste spotkanie laureatów z Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego i oświęcimskiego i wręczenie nagród z rąk Dyrektora GOK-u w Świnnej, Mieczysława Krzaka.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!