Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów. Wyniki

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2019/2020 » Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów. Wyniki

2020-04-27

W tym roku szkolnym 2019/2020 została przeprowadzona w Naszej Szkole Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Olimpiada miała składać się z trzech etapów. Każda część z dwóch lub trzech części. Oprócz tego, że każda część i każdy kolejny etap miały wyższą skalę trudności, to na dodatek różne były sposoby sprawdzania wiedzy kandydatów. Musieli oni napisać test papierowy i przejść przez kilka testów online sprawdzające słownictwo, gramatykę i umiejętność rozumienia tekstów czytanych. Oprócz testów kandydaci musieli nagrać materiał wideo (projekt) na wybrany przez komisję temat i odbyć rozmowę przez komunikator internetowy. Mieli odpowiedzieć na kilka pytań związanych z Wielką Brytanią i ze Stanami Zjednoczonymi. Były to trudne tematy związane z polityką i sztuką. Były też pytania z innych kategorii, gdzie trzeba było wyrazić swoją opinię.

W Olimpiadzie wzięło udział kilkanaście osób, z których dwie osoby przeszły do drugiego etatu. Były to Aleksadra Habdas z 8a i Roch Szymała z 8b, który przeszedł też do trzeciego etapu. Ze względu na obecny stan rzeczy, czyli trawiącą pandemię, organizator odwołał III etap i nada wszystkim uczestnikom, którzy zakwalifikowali się to trzeciego etapu, tytuł laureata. Tym samym Roch Szymała jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego - otrzymuje z niego 100% punktów, z przedmiotu najwyższą ocenę końcoworoczną – celującą i możliwość przyjęcia do szkół ponadpodstawowych poza kolejnością. Laureatowi jak i pozostałym uczestnikom gratulujemy wyników, gdyż olimpiada ta była na bardzowysokim poziomie.