Pasowanie na Starszaka

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Pasowanie na Starszaka

2018-11-19

W dniu 7 listopada 2018 r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość „Pasowania na Starszaka".

W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do szkoły przybyli zaproszeni goście: rodzice i dziadkowie. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale. Była radość, duma i śmiech, ale też łzy niektórych dzieci, wywołane przez stres przed pierwszym publicznym występem.

Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie przysięgi oraz akt pasowania. Pan Wicedyrektor Wojciech Czauderna dotykając ramienia  każdego dziecka kolorowym ołówkiem wypowiadał słowa: ”Pasuję Cię na starszaka”. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach dzieci świadczyły o tym, że impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.