Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

2019-10-29

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 25 października 2019 r, w Auli TS odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klas pierwszych. Dzieci z koła teatralnego pod kierunkiem pani Anny Chrobak-Steckel wcieliły się w duszki, które egzaminowały swoich młodszych kolegów. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pani Ania zapewniła również oprawę muzyczną uroczystości. Na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały hymn szkoły "Dwójka to ma".

Po ślubowaniu pani dyrektor Grażyna Lorek pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe Dyplomy, Indeksy Sprawności Sportowych oraz tradycyjne rogi obfitości.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci wraz z rodzicami i bliskimi w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nie zapomnieliśmy również o pamiątkowych zdjęciach.