Podsumowanie turnieju szachowego

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Podsumowanie turnieju szachowego

2017-10-10

W sobotę 7 października w naszej szkole odbył się już po raz drugi turniej szachowy, a właściwie dwa turnieje: najpierw dla klas IV – VII, następnie dla klas I – III. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział aż 32 uczniów naszej szkoły.

Po wielu zaciętych i niejednokrotnie bardzo wyrównanych meczach, w klasach IV – VII, pierwsze miejsce zdobył Jakub Zych z klasy IV c. Drugie miejsce należało do Aleksandra Stopki z klasy VI c a trzecie miejsce zajął Konrad Trębla z klasy IV a.

W klasach młodszych pierwsze miejsce spośród 18 uczestników zajął Kacper Królczyk z klasy III e, drugie miejsce Antoni Walusiak z klasy III c a trzecie miejsce Adam Szuta z klasy III b.

Nie zapominajmy oczywiście o naszych wspaniałych dziewczynkach, które również bardzo dzielnie walczyły o podium. Warto wspomnieć tutaj o Milenie Czaudernie z klasy IV e oraz Kai Skórce z klasy III e, które zajęły odpowiednio miejsca IV i VII. Brawo dziewczyny!!!

Trójka naszych sędziów dołożyła wszelkich starań aby turniej odbył się na jak najwyższym poziomie oraz w sposób profesjonalny. Pary systemem szwajcarskim dobierał specjalny program komputerowy, który zadbał również o podliczanie punktów końcowych. Każda rozgrywka, z założenia, miała trwać po 10 minut dla każdego zawodnika o co dbały profesjonalne zegary szachowe.

Zaangażowanie uczestników oraz emocje momentami przypominały te na stadionie olimpijskim – oczywiście podczas samej gry każdy wykazywał się ogromnym skupieniem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, najważniejsze są Wasze chęci oraz dobra zabawa. Życzymy Wam dalszych sukcesów w rozgrywkach oraz naszej Lidze szachowej.

Wielkie brawa!!!