Słowa najmłodszych impulsem do działania – razem z Fundacją Arka!

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Słowa najmłodszych impulsem do działania – razem z Fundacją Arka!

2018-04-23

17 kwietnia klasa 2A już po raz kolejny wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez Ekologiczną Fundację Arka, które dodatkowo zakończyły się hucznym happeningiem.

Tym razem Działacze Arki zaprosili naszych uczniów do aktywnego udziału w edukacyjnej akcji proekologicznej, zainicjowanej już w 2013 roku, pod hasłem Listy dla Ziemi. Z ogromnym entuzjazmem przystąpiliśmy do programu, tym bardziej, że założeniem owej akcji było pisanie przez młodych ludzi listów do dorosłych, które miały na celu zwrócenie ich uwagi na problem związany ze środowiskiem. Jednocześnie owe listy miały stanowić prośbę o okazanie naturze troski przez dorosłych, której tak bardzo w dzisiejszym świecie jej potrzeba. Listy pisaliśmy na specjalnym papierze, wykonanym oczywiście z makulatury. Wszystkie trafią do rąk naszych bliskich, rodziców, dziadków, wujków i cioć, którzy zdaniem naszych młodych dwójkowych ekologów najbardziej potrzebują wskazówek do tego, jak właściwie postępować na co dzień, aby móc nazywać się przyjaciółmi Ziemi. Pisanie listów to jednak nie jedyne zajęcie jakiemu się oddaliśmy. Podczas warsztatów graliśmy w gigantyczną eko-grę planszową, zwiedziliśmy eko-domek, a nawet zagraliśmy w grę komputerową pouczającą nas jak właściwie gospodarować odpadami lub spędzać czas wolny, aby nie szkodzić środowisku i wspomagać naturę w odbudowie tego, co ludzi zniszczyli przez swój egoizm i brak pomyślunku.

Prawdziwym jednak przeżyciem był dla nas udział w happeningu. Wraz z uczniami kilku innych bielskich szkół podstawowych mogliśmy wykrzyczeć swoje prośby o pomoc dla Ziemi, tak żeby usłyszało nas całe miasto i wszyscy jego mieszkańcy. Mamy nadzieję, że tak się stało i dzięki nam od teraz bielszczanie będą lepiej ją traktować i doceniać jej piękno!