Sukces "Dwójki "w konkursie recytatorskim!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2015/2016 » Sukces "Dwójki "w konkursie recytatorskim!

2016-04-25

21 kwietnia br. w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkonych w Wieszczętach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego tematyką była proza i poezja ks. J. Twardowskiego. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu bielskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz  4 – 6.

Reprezentantami SP 2 Tow. Szk. im. M.Reja  w Bielsku-Białej byli: Liliana Marijczyn z klasy 1d oraz Mikołaj Kusak  z 5c.

Pomimo trudności, jakie przysparza odtwórcom, piękna ale niezwykle dojrzała poezja i proza ks. J. Twardowskiego, nasi uczniowie doskonale sobie z nią poradzili recytując teksty, którymi poruszyli szacowne  jury.

Liliana zaprezentowała  "Wiersz do Ducha Świętego" i  prozatorski utwór o jedzeniu pączków pt.: "Post " z tomiku dla najmłodszych -"Dziecięcym piórem".

Piękna dykcja dziewczynki, doskonała znajomość tekstu oraz sposób przedstawienia prozy i poezji w wykonaniu najmłodszej uczestniczki tegorocznego konkursu, zrobiły ogromne wrażenie na odbiorcach. Wystąpienie Lilianki, która zabawny tekst poety recytowała w oryginalny sposób jeszcze przez długi czas będą przywołać uśmiech na twarzy osób wchodzących w skład komisji oceniającej.

Jury podkreślało bardzo wysoki poziom tegorocznego konkursu, aczkolwiek jak samo wspomniało - nagrodę 1 miejsca w grupie dzieci klas 1- 3 przyznało jednogłośnie-co świadczy o tym, że Liliana nie miała sobie równych i jako najmłodsza uczestniczka konkursu zdecydowanie pokonała swoje starsze rywalki:)

Mikołaj  Kusak z kolei, zauroczył jury pięknym, wzruszającym tekstem o przemijaniu : "Mrówko, ważko,  biedronko " wykonanym w niemalże zawodowym stylu. Prozatorski tekst, który recytował uczeń , to  „O miłości” Jego wystąpień  nie powstydziłby się najznakomitszy aktor. Doskonała dykcja, sposób przekazania treści poprzez emocje wyrażane dobranym odpowiednio tembrem i dynamiką głosu sprawiały, że utworów w jego wykonaniu słuchało się z wielką przyjemnością.

Jury doceniło ciężką pracę nad przegotowaniem się do konkursu naszych uczniów przyznając pierwszą nagrodę Lilianie oraz wyróżnienie dla Mikołaja.

Komisja, dokonując oceny poszczególnych uczestników brała pod uwagę zarówno znajomość recytowanego tekstu, dykcję oraz indywidualną interpretację  tekstów.