Sukces naszych młodych koszykarzy

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2019/2020 » Sukces naszych młodych koszykarzy

2020-02-18

Ogromny sukces odniosła szkolna reprezentacja chłopców klas szóstych w międzyszkolnych zawodach sportowy w piłce koszykowej, zajmując drugie miejsce w mistrzostwach Bielska-Białej.

Nasi koszykarze bardzo dobrze wypadli w rozgrywkach grupowych, gdzie po emocjonujących meczach wywalczyli pierwsze miejsce i awansowali do półfinałów. Tam musieli pokonać drużynę z SP 24, aby wejść do ścisłego finału i zameldować się w pierwszej trójce zawodów. Z zadania wywiązali się śpiewająco pewnie eliminując przeciwnika. W pierwszym meczu finałowym musieliśmy uznać wyższość drużyny z SP 27, która ostatecznie wywalczyła złoto. Drugie spotkanie to już popis gry naszego zespołu, który nie pozostawił złudzeń szkole nr 28, i ostatecznie wywalczył wicemistrzostwo Bielska-Białej! W drużynie naszych srebrnych medalistów wystąpili: Piotr Gdański, Wojciech Giżycki, Fabian Fabrowicz, Konrad Trębla, Kacper Szymanek, Oskar Jasiczek, Szymon Sołtys, Andrzej Sołtys, Szymon Postrożny, Ignacy Mendyk, Kajetan Sobieszczański, Filip Bryndza, Michał Ziobrowski, Karol Pipitone.