Szkoła do hymnu

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Szkoła do hymnu

2019-11-14

„Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy…” tak z pieśnią na ustach wszyscy uczniowie, od najmłodszych „zerówkowiczów” po ósmoklasistów, Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły uczcili narodowe święto – 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

08.11.2019 roku, o godzinie 11:11 życie w naszej dwójkowej szkole się zatrzymało. Wszyscy zgromadziliśmy się na korytarzach obu budynków Szkoły Podstawowej nr 2 TS, by wyśpiewać 4 zwrotki hymnu państwowego. Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. Inicjatywa ta łączy dzieci, młodzież i dorosłych symbolicznie upamiętniając bohaterstwo, waleczność i męczeństwo naszych przodków, dzięki którym Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach niewoli. To wielkie wydarzenie, bowiem śpiewem połączyliśmy się z 4,5 milionem uczniów z całego kraju, prawie z 400 tysiącami nauczycieli z 19 tysięcy szkół i przedszkoli. W tym roku ponad 100 szkół poza granicami naszego kraju dołączyło się do patriotycznego przedsięwzięcia.  Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał także w placówkach szkolnych we Francji, w Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwie, Niemczech i Belgii, na Ukrainie, w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, Argentynie, Armenii oraz Kazachstanie.

To było niezwykłe przeżycie dla całej dwójkowej rodziny.