Szkolny konkurs recytatorski „W krainie poezji Ludwika Jerzego Kerna”

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2017/2018 » Szkolny konkurs recytatorski „W krainie poezji Ludwika Jerzego Kerna”

2017-11-15

13 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski „W krainie poezji Ludwika Jerzego Kerna”.

Młodsi uczniowie prezentowali zabawne i ciekawe wiersze dla dzieci, zaś starsi sięgnęli po poważniejszy repertuar. „Na kanapie”, „Panie wietrze”, „Dwa jeże”, „Wojna płci” czy „O rodzicach” to tylko niektóre z tytułów, które mogliśmy usłyszeć od występujących uczestników.

Niektórzy uczniowie przebrali się lub przygotowali rekwizyty. Wszyscy starali się jak najciekawiej przedstawić wybrane przez siebie wiersze i zachwycić publiczność swoją interpretacją.

Mimo lekkiej tremy wszyscy świetnie się bawili, a zgromadzeni widzowie, którzy podziwiali talenty recytujących, nagradzali ich gromkimi i ciepłymi brawami.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich występów jury w składzie: pani Dyrektor Grażyna Lorek, pani Irena Frydel i pani Magdalena Bieniek – udało się na obrady i ostatecznie wyłoniło laureatów.

W kategorii klasy I-III zwyciężyli:

I miejsce: Filip Drożdż z klasy 3c,

II miejsce: Bartosz Horak z klasy 3d,

III miejsce: Paulina Odrzywołek z klasy 2a i Jakub Hołdyk z klasy 3e,

Wyróżnienie: Zofia Bielenin z klasy 3d.

W kategorii klasy IV-VII laureatami zostali:

I miejsce: Dawid Procner z klasy 7c,

II miejsce: Zuzanna Olszewska z klasy 6b,

III miejsce: Martyna Sopicka z klasy 7a,

Wyróżnienie: Nadia Perkanowska z klasy 6b.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie „W krainie poezji Ludwika Jerzego Kerna” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką.

Finał konkursu odbędzie się 22 listopada 2017 roku o godzinie 10.00.

Uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego oraz rozdanie dyplomów odbędzie się podczas apelu na zakończenie pierwszego semestru.