Uczeń „Reja” w finale!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2017/2018 » Uczeń „Reja” w finale!

2017-12-19

Nasza szkoła włączyła się w organizowanie wojewódzkiego konkursu wiedzy historycznej „Reformacja – 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła jako jedna z niewielu podstawówek z województwa przeprowadziła konkurs. Dnia 28. listopada wyzwanie konkursu o randze kuratoryjnej podjęło troje uczniów. Gabriela Zipser z 6a, Michał Szymik z 5a i Piotr Lorek z 6a. Uczniowie wypełniali bardzo trudny test historyczny, zawierający pytania z wiedzy o kulturze oraz traktujące o teraźniejszości Kościołów wyrosłych z Reformacji.

Ostatecznie, najlepiej test napisał Piotr Lorek z 6a i to on pojechał 12. grudnia do Katowic, by reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim konkursu o Reformacji. W etapie wojewódzkim uczestniczyło 75 uczniów ze szkół z całego województwa śląskiego. Piotr Lorek z 6a  zdobył tam tytuł finalisty.

Gratulujemy Piotrkowi, jego rodzicom oraz nauczycielom SP 2 TS.