Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Eko bohatera literackiego pn. „Zielono mi”

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2019/2020 » Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Eko bohatera literackiego pn. „Zielono mi”

2019-09-26

Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Buczkowicach wraz z filiami zapraszają do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Eko bohatera literackiego pn. „Zielono mi” organizowanych w ramach przedsięwzięcia Jesienne Dni Książki.

Tematem konkursu jest ilustracja Eko bohatera literackiego czyli ekologicznego bohatera bajek, baśni, legend, opowiadań itp.. lub ilustracja dowolnego bohatera literackiego wykonana z surowców wtórnych.

Warunki uczestnictwa:
1) Uczestnikami konkursu mogą być dzieci oraz młodzież, zgłaszani do konkursu przez placówki oświatowe i kulturalne lub indywidualnie;
2) Praca może mieć tylko jednego autora;
3) Uczestnicy przygotowują płaskie prace plastyczne wykonane dowolnymi technikami plastycznymi (rysunek, malunek, wyklejanka, kolaż, grafika i inny formy płaskie);
4) Prace powinny mieć postać jednostronnej pracy, maksymalnie formatu A3;
5) Narzędzia: pisaki, kredki, pastele, farby, tusz czarny i kolorowy, komputer, surowce wtórne itp.;
6) Liczba prac dostarczonych przez uczestnika: 1 praca;
7) Prace nie mogą być oprawione (bez passe-partout);
8) Prace nie będą uczestnikom zwracane;
9) Udział w konkursie jest równoznaczny z publikacją imienia, nazwiska, miejscowości zamieszkania i wizerunku autora, jeśli zostanie on nagrodzony w konkursie;

Prace konkursowe będą oceniane w 5 kategoriach:
przedszkola;
klasy I-III;
klasy IV-VI;
kl. VII-VIII;
młodzież;

Terminy:
1) Praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie imieniem, nazwiskiem, wiekiem, klasą i miejscowością autora oraz powinna być do niej dołączona, stanowiąca załącznik do regulaminu konkursu, KARTA ZGŁOSZENIA – Załącznik nr 1.

Opisane prace wraz z kartami zgłoszeń należy składać do 7 października u pani Ewy Żydek.