Wyniki szkolnego konkursu frazeologicznego

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » Wyniki szkolnego konkursu frazeologicznego

2017-06-19

Co ma piernik do wiatraka? Nad jakim mlekiem nie należy płakać? Kto ma serce na dłoni? Nad takimi zagadkami językowymi łamali sobie głowy uczestnicy szkolnego konkursu „Z frazeologią za pan brat”. W tym roku roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 20 uczniów z klas szóstych. Czekały na nich ciekawe zadania badające znajomość, rozumienie i umiejętność trafnego stosowania utartych związków wyrazowych występujących w języku codziennym.

Mistrzynią frazeologii okazała się Iga Łęgowska z klasy VIc, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Kawalec z klasy VIa, a trzecie miejsce zajęła Jagoda Kamińska z klasy VIc.