Zdrowo i Sportowo

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Zdrowo i Sportowo

2020-03-02

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Pokazaliśmy uczniom jak ważne jest uprawianie sportu, ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami  z klasy. Ogólnopolska  akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematyka związana z odżywianiem i odpoczynkiem.  W trakcie zajęć poszerzaliśmy wiedzę uczniów dotyczącej sportu i różnych form aktywności ruchowej. Staraliśmy się zainteresować uczniów wybranymi dyscyplinami sportu oraz postaciami polskich olimpijczyków. Zachęcaliśmy do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych w kraju i na świecie. Propagowaliśmy zdrowy styl życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Kształtowaliśmy umiejętności współdziałania w grupie oraz wdrażaliśmy do rywalizacji zgodnie z zasadą „Fair play". Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze dokonania zostały docenione i przyznano nam certyfikat.