„100 lat Polski”

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » „100 lat Polski”

2018-11-14

W ostatnim czasie świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości. W obchody włączyli się uczniowie klas I-III i OP, dla których koło teatralne klas młodszych przygotowało specjalne przedstawienie.

Młodzi aktorzy opowiadali swoim kolegom o tym, co działo się w czasie 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, tj. od roku 1918 do dziś. Wspominali dziecięcych bohaterów tego okresu. Widzowie mogli dowiedzieć się, jak w odbudowę ojczyzny, utrzymanie wolności i pomoc dorosłym włączyli się ich rówieśnicy z tamtych lat-dzieci, które często ramię w ramię z dorosłymi walczyły o wolność, znosiły trudy i niewygody ale również bawiły się, uczyły i pracowały, żeby Polska była coraz lepsza.
Wspominając tamte postaci i wydarzenia oddaliśmy hołd małym bohaterom, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce, pięknym kraju o bogatej tradycji i historii. Pamiętamy o przeszłości żeby odważnie iść w przyszłość.