„Bambuko,czyli skandal w Krainie Gier”

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » „Bambuko,czyli skandal w Krainie Gier”

2018-04-23

Dwójkowa społeczność obejrzała w piątek 20 kwietnia premierę sztuki „Bambuko, czyli skandal w Krainie Gier” napisanej przez Macieja Wojtyszkę.

Spektakl ten był wystawiany na wielu profesjonalnych scenach teatralnych przez zawodowe grupy aktorów, a teraz My mogliśmy go obejrzeć w wykonaniu uczniów z klas 4,5,6,7 należących do szkolnej grupy teatralnej. ”Bambuko, czyli skandal w Krainie Gier” to historia mieszkańców Krainy, w której wszystko jest albo czarne, albo białe, w której obywatele mają pełnić tylko rolę figur szachowych, niezależnie od tego kim są i czy mają ochotę uczestniczyć w narzuconej im grze.

W spektaklu wystąpili:
Królowa – Anna Olszewska
Król – Mikołaj Gólski
Dziadek – Piotr Hura
Zosia – Julia Kalicińska
Lodziarz – Zofia wójcik
Kominiarz – Nadia Fulara
Aptekarz – Pola Wojtuś
Pies Nonsens- Zuzanna Cygoń
Pies Absurd- Jan Zawiła
Pies Paradoks – Roksana Rucińska
Gońcy- Aleksandra Goczoł / Dawid Procner/ Emilia Rusek
Obywatele: Amelia Majda/ Marta Zacny/ Lena Gołębicka/ Julia Szpyrka/ Kamil Drożdż/ Julianna Pasierbek/ Jagoda Witas/ Antonina Protzner/ Nikodem Sadowski/ Maksymilian Środa.
Dla potrzeb spektaklu wykorzystano muzykę Henryka Góreckiego Concerto for piano and Strings.
A nad spektaklem pracowały Panie:
Anna Chrobak-Steckel i Agnieszka Marczyńska.

Świat nie lubi podziału na czarne i białe. Reguły są ważne - ale powinny być przejrzyste i wspólne dla wszystkich. Pomimo skłonności władców do różnego typu gier, należy pilnować, by niezagrożone pozostały podstawowe swobody - sprawiedliwość i wolność...

Mamy nadzieję, że spektakl sprowokował widownię do inspirujących rozmów i działań.