„Powietrze nie zna granic” – warsztaty Fundacji Ekologicznej „Arka”

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » „Powietrze nie zna granic” – warsztaty Fundacji Ekologicznej „Arka”

2019-12-04

Podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację Ekologiczną „Arka” uczniowie klasy 5d oraz 5e mieli okazję poznać jak poważny jest problem skażenia powietrza. Prezentacja multimedialna z licznymi danymi statystycznymi oraz fotografiami uświadomiła uczniom, że zanieczyszczenia wytworzone w jednym miejscu mogą przemieszczać się na bardzo dalekie odległości i wpływać na stan zdrowia każdego z nas. Młodzi uczestnicy zdali sobie sprawę, że codzienne wybory ich samych, a także rodziców, takie jak dojazd do szkoły/pracy czy sposób ogrzewania wpływają na stan powietrza. Warsztaty jak zadeklarowali sami uczestnicy zainspirowały ich do zmian.