„Teatr – miejsce magiczne” - wyniki

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2020/2021 » „Teatr – miejsce magiczne” - wyniki

2021-04-14

Sukces naszej uczennicy Nikoli Wojtusiak z klasy 6B. Nikola w konkursie plastycznym pod patronatem Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej „Teatr - miejsce magiczne” zajęła I miejsce w kategorii II dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.

Nagrodzone prace można obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=PtN7ViZmSpA

W imieniu członków naszego stowarzyszenia użyteczności publicznej oraz wszystkich uczestników konkursu, bardzo dziękuję dyrektorowi Teatru Lalek Banialuka, Panu Jackowi Popławskiemu, za objęcie go patronatem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania, a przede wszystkim naszej koleżance Marii Koutny oraz rodzicom i nauczycielom, pod kierunkiem których powstawały prace.

Czuję ogromną wdzięczność, iż w trudnych czasach pandemii udało się nam zaprosić do uczestnictwa prawie 150 osób spośród dzieci i młodzieży z naszego regionu. Cieszymy się, że choć drzwi do teatru na razie pozostają zamknięte, to jego urok nie słabnie w nas samych. Życzmy dziś, w Międzynarodowym Dniu Teatru, artystom teatralnym, tym z afiszy i tym anonimowym, z tyłu sceny, niegasnących inspiracji, czułej opieki muz i niesłabnącego entuzjazmu widzów.

Organizowany przez nas konkurs jest jednocześnie wstępem do przygotowywanej przez Oddział TNBSP i Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, konferencji dla nauczycieli bibliotekarzy, wiedzy o kulturze, polonistów oraz pracowników instytucji kultury, na temat miejsca i roli teatru, dramatu i terapeutycznych technik dramowych w wychowaniu i edukacji. Wystawa nadesłanych prac plastycznych będzie tłem i ozdobą wystąpień teoretycznych i zajęć warsztatowych. Chcemy zaprosić Państwa w listopadzie bieżącego roku. Mamy nadzieję na spotkanie w realu, jednak gdyby to było utrudnione, zmieścimy się chyba w przestrzeni wirtualnej 😊

Do zobaczenia w listopadzie.
Prezes Oddziału TNBSP w Bielsku-Białej
Katarzyna Urbaniec