ANIA BARTOSZ

Dwójkowicz z pasją » ANIA BARTOSZ

Pasją Ani – uczennicy klasy 8d jest narciarstwo alpejskie. A zaczęło się od miłości do nart mamy Ani – pani Joanny. W wieku 3 lat Ania założyła narty na nogi i okazało się to przygodą sportową na kolejne lata. Dwa lata później dołączyła do Klubu Sportowego AS – Bielsko-Biała, którego szefową jest była reprezentantka Polski i olimpijka – Katarzyna Szafrańska-Sosgórnik.

- Narciarstwo to nasza tradycja rodzinna, można powiedzieć pokoleniowa. Jeździł dziadek Mieczysław Bagiński i rodzice, a teraz my z siostrą. To oni pokazali mi piękno zimowego sportu.

Narciarstwo alpejskie to jedna z form narciarstwa. Polega na zjeździe po ośnieżonym stoku, na którym ustawione są tyczki, które się zbija omijając je.

Ania należy do Ligi Śląskiej oraz Kadry Polski w kategorii Młodziczka. Startuje w czterech kategoriach:

- slalom gigant,

- super gigant,

- slalom,

- kombi race.

- Lubię prędkość, którą osiągam na stoku. Na super gigancie to nawet 100 km/h. Ale sukces zależy od techniki, którą opracowuje trener na podstawie oglądania i analizy trasy zjazdu, od serwisowania nart – czyli smarowania i ostrzenia oraz od przygotowania motorycznego.

Trenuje pod okiem trenera Dawida Zawiły w KS AS Bielsko-Biała zarówno w Polsce jak i zagranicą. Na zgrupowania wyjeżdża do Austrii, Włoch, Szwajcarii oraz na Słowację. Ulubiona trasa zjazdowa naszej narciarki to  Fis – na Skrzycznem. Sport ten wymaga wielu wyrzeczeń np. wstawanie o 5 rano w weekendy , aby być na zbiórce o 6 , a w konsekwencji na treningu.

Do największych sportowych sukcesów Ani zaliczamy:

- 7 miejsce w Lidze Śląskiej w 2020 (do zwycięzcy zabrakło jej niecałe 3 sekundy),

- 22 miejsce w Polsce w slalomie,

-  3 miejsce w konkurencji komi race,

-  4 miejsce w 2018 roku w slalomie gigancie  w Pucharze Zwardoń Ski.

Obecnie Ania uplasowała się na 13 miejscu w Lidze Śląskiej oraz na 32 lokacie w Kadrze Polski.

Największym jej marzeniem sportowym jest pojechać na Topolino we Włoszech na Puchar Świata Młodzieży oraz otrzymać kurtkę kadry z napisem – Polski Mistrz – na rękawie.

Poza sezonem, w lecie wyjeżdża na obozy sportowe, przygotowujące do sezonu zimowego. Ania jeździ również na nartach wodnych ,rowerze MTB oraz uprawia wspinaczkę.

Swoje plany zawodowe wiąże ze sportem, ale jako fizjoterapeuta sportowy Kadry Polski.

Życzymy Ani wspaniałych sukcesów i spełniania wszystkich sportowych marzeń.