Wielka zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece edycja 2”

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2024/2025 » Wielka zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece edycja 2”

2024-09-23

Szkoła Podstawowa nr 2 serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece edycja 2”. Przedsięwzięcie ma służyć promocji czytelnictwa oraz zachęcać do oddania przeczytanych już książek, aby były one w obiegu i mogło z nich korzystać jak najwięcej naszych uczniów.

Zbiórka odbywać się będzie w terminie od 7 do 14 października. Książki można przynosić do szkoły i zostawić w bibliotece lub w sali A16. Organizatorzy akcji proszą, aby zostawiane książki były w dobrym stanie. Można też zakupić i podarować bibliotece nową książkę. Zależy nam najbardziej na lekturach i książkach dla młodzieży.

Mogą to być:

książki dla najmłodszych uczniów (7-9 lat),

beletrystyka (szczególnie powieści dla młodzieży),

lektury obowiązkowe, komiksy, manga.

Darczyńcy zostaną uhonorowani pozytywną uwagą oraz specjalnymi punktami dodatnimi.

Jeżeli masz w domu książki, z których nie korzystasz i chcesz "im podarować nowe życie"– przynieś je do „Dwójki”!!! My damy im drugie życie, a Ty zrobisz coś dobrego dla innych :)

Agnieszka Konicka, Maria Flaszczyńska i Ania Piątek