Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Akcja – Kartka dla Medyka! Nasi najmłodsi uczniowie z szacunkiem i wdzięcznością dla pracy lekarzy i całej służby zdrowia!

2020-04-06

Obecna, trudna dla nas wszystkich sytuacja, to jednocześnie bardzo dobry moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy i wsparcia najbliższych. Gdy więc 29 marca bieżącego roku ogłoszona została Ogólnopolska Akcja Kartka dla Medyka nasza szkoła z wielką chęcią przyłączyła się do grona placówek oświatowych w całej Polsce, by okazać wdzięczność i szacunek tym, którzy niosąc pomoc innym, narażają zdrowie
i życie swoje oraz swoich najbliższych. Przez kilka dni uczniowie klas początkowych naszej szkoły poszerzali swoje wiadomości na temat tej niezwykle ważnej, odpowiedzialnej i jakże niebezpiecznej w dzisiejszej sytuacji pracy medyków. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, rozwiązywały różnego rodzaju karty pracy i interaktywne ćwiczenia, tworzyły rysunki oraz wykonywały kartki z podziękowaniami. Wszystko po to, by wyrazić uznanie i wdzięczność dla zawodów lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pozostałych pracowników służby zdrowia. Część z ogromnej ilości kartek i rysunków z podziękowaniami oraz życzeniami i słowami otuchy płynącymi od dzieci opublikowane zostały na stronie Specjalni.pl, tj. organizatorów Akcji, wszystkie zaś podziwiać można na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii!

Wszystkim uczniom klas 1-3 gorąco dziękujemy za zaangażowanie!

Ogromne podziękowania kierujemy także w stronę rodziców naszych uczniów, którzy wsparli swoje dzieci w realizacji ich pomysłów, włączając się tym samym w tą niezwykłą Akcję!