Badmintonistki w półfinale wojewódzkim

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2018/2019 » Badmintonistki w półfinale wojewódzkim

2018-11-27

W piątek 23 listopada w Lubomii odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wzięły udział także uczennice naszej szkoły - Emilia Turkoniak 5b i Zofia Wójcik 7a.

W pierwszym spotkaniu z drużyną z Czerwionki-Leszczyn, do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele, kilka punktów zadecydowało, że do finału awansowały przeciwniczki. Natomiast w meczu o trzecie miejsce nasze dziewczyny nie dały już szans rywalkom z Rybnika i ostatecznie stanęły na najniższym stopniu podium.

Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, tym bardziej pozycja medalowa bardzo cieszy. Oczywiście niedosyt pozostaje, ale ogromnym sukcesem jest fakt, że nasza szkoła zaistniała w województwie jako miejsce, gdzie z powodzeniem można grać w badmintona. I odnosić zwycięstwa.

Naszym uczennicom - Emilii i Zosi - serdecznie gratulujemy sukcesu!