Code week 2023 zakończony sukcesem

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Code week 2023 zakończony sukcesem

2023-10-24

Szkoła Podstawowa nr 2 TS im. M. Reja uczestniczyła w działaniach CODE WEEK 2023 w ramach programu „Uczymy Dzieci Programować” – inicjatywie promującej kodowanie i programowanie oraz umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Uczniom udało się wykonać 11 zadań z elementami kodowania, proponowanych przez Organizatorów Europejskiego Tygodnia Kodowania, dzięki czemu zdobyliśmy 11 certyfikatów Code Week'a. Dzieci miały okazję doskonalić swoje umiejętności w kodowaniu, rozwijać logiczne myślenie, kształtować zadaniowe podejście do stawianych problemów, rozwijać umiejętności pracy zespołowej oraz kreatywność. Należy nadmienić, że to nie jedyna inicjatywa podejmowana przez uczniów naszej szkoły, ponieważ od kilku lat bardzo intensywnie zajmują się kodowaniem i programowaniem, co sprawia wiele radości zarówno dzieciom, jak i nauczycielkom.

Koordynatorem projektu były: Agnieszka Konicka i Ewa Kocman