Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza - Wizyta Straży Miejskiej w naszej szkole

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza - Wizyta Straży Miejskiej w naszej szkole

2018-11-30

23 oraz 26 listopada gościliśmy Funkcjonariuszy z Wydziału Profilaktyki Straży Miejskiej z Bielska-Białej. Celem zorganizowanych prelekcji było przeciwdziałanie zjawiskom przemocy, a szczególnie cyberprzemocy wśród młodych ludzi. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas V-VIII, którzy mieli okazję poznać różne aspekty komunikacji prowadzonej z rówieśnikami na forach społecznościowych i konsekwencji związanych z dokonywaniem oceniających wpisów i komentarzy oraz  umieszczaniem fotografii. Poznali również konsekwencje prawne agresywnych zachowań w sieci. Prelekcje wzbogacone prezentacją multimedialną pozwoliły uświadomić naszej młodzieży, że agresja rówieśnicza w Internecie jest wyjątkowo okrutna, często doprowadzająca do dramatu. Uczniowie zapoznali się z różnymi sposobami radzenia sobie z taką agresją kolegów i koleżanek. Dyskusja z młodzieżą pozwoliła zweryfikować wiedzę młodych ludzi na ten temat i uzmysłowić im, że w sieci nie są anonimowi. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Należy życzyć każdemu z naszych uczniów, aby nigdy nie doświadczyli cyberprzemocy, jeśli jednak znajdą się w sytuacji takiego zagrożenia- by potrafili wcielić w życie wnioski sformułowane na spotkaniu z naszymi gośćmi.