Dzień Niepodległości w naszej szkole

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Dzień Niepodległości w naszej szkole

2014-11-12

12 listopada b.r. uczniowie klas 4 - 6 mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii. Aby godnie uczcić święto narodowe, powstał pomysł podtrzymania - młodej jeszcze tradycji naszej szkoły - jakim był II Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Żywimy jednak nadzieję, że na stałe zadomowi się on w naszych murach. Takie niecodzienne świętowanie ma być okazją do wymiany artystycznych wrażeń i propozycją nowego - artystycznego sposobu na wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży. Oprócz prezentowania piosenek i pieśni, uczniowie mogli również poznać ciekawostki związane z ich powstaniem oraz rolę, jaką owe utwory pełniły: zagrzewały do boju, dodawały otuchy, nierzadko pozwalały po prostu przetrwać. W czasach, gdy nasz kraj jest bezpieczny, a Polacy nie muszą już walczyć o niepodległość, młodemu pokoleniu trudniej jest okazać swój patriotyzm. Mogą jednak w inny sposób, niż ich przodkowie, okazać swe przywiązanie do kraju - chociażby celebrując kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości śpiewem.

Gospodarzami przeglądu była kl. 5a przygotowana przez p. A. Kanię. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i godnie spełnili rolę konferansjerów. Zaprezentowali nie tylko wysoki poziom, ale również odpowiednie historyczne stroje związane z tym świętem. Każda z klas 4 - 6 przygotowana przez swego wychowawcę, doskonale wykonała swoje zadanie, prezentując wybrany utwór. Przegląd uświetniły swym zaangażowaniem p. D. Mikocik (pomoc w aranżacji strony plastycznej, prezentacja) oraz p. A. Chrobak – Steckel (oprawa muzyczna). Uroczystość wspomagał również chór szkolny. Wieść niesie, że taki - trochę inny sposób patriotycznego świętowania - przypadł wielce do gustu naszej społeczności szkolnej...