Ferie z Dwójką

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Ferie z Dwójką

2017-01-30

Już po raz trzeci w naszej szkole odbyło się zimowisko „Ferie z Dwójką” dla dzieci z klas I - III.

Każdy dzień rozpoczynał się od wspólnie wykonanego posiłku. Apetyty dopisywały wszystkim. Po smakowitym śniadaniu czekały na dzieci różne atrakcje. Byliśmy w kinie na filmie „Sing”, który nie tylko bawił, ale też wzruszał. W muzeum „Stara Fabryka” na warsztatach „Tkamy wkoło na wesoło” dzieci poznawały tajniki trudnej sztuki tkania. W pełnym skupieniu tworzyły swoją własną fantazyjną tkaninę. Potem podziwiały zdjęcia „Dzikiej przyrody” oraz wystawę malarstwa w BWA. Wspaniale bawiły się w „Zabawowie” wykorzystując swój nadmiar energii w labiryntach, zjeżdżały do basenu wypełnionego kolorowymi kulkami, rozegrały mecz piłki nożnej. Na basenie „Troclik” przemieniły się w rybki i wesoło pluskały w wodzie. Byliśmy również na całodniowej wycieczce w Pszczynie. Wielką atrakcją dla dzieci była podróż pociągiem. Później czekała na nas interesująca „Zamkowa przygoda”, gdzie już nie uczniowie, ale „Tropiciele” rozwiązywali zagadki i odkrywali tajemnice zamku pod czujnym okiem sympatycznej pani przewodnik. Wycieczkę zakończyliśmy smacznym obiadem w restauracji. Codziennie był też czas na gry i zabawy w sali gimnastycznej, spacery, zabawy w parku, zabawy integracyjne. Zimowisko zakończyliśmy wspaniałym balem.

Nad całością czuwali wychowawcy: p. Irena Frydel, p. Jakub Kamiński i p. Ewa Kocman. Do zobaczenia za rok.