Jubileusz 15-lecia naszej szkoły

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Jubileusz 15-lecia naszej szkoły

2016-11-29

Był chłodny listopadowy wieczór, ale w auli TS było jasno i ciepło od życzliwości i serdecznych słów. To właśnie tam zebraliśmy się, by świętować jubileusz naszej szkoły, którą od 15 lat prowadzi Towarzystwo Szkolne im. Mikołaja Reja.

Część oficjalna naszej uroczystości, poprowadzona przez Panią Katarzynę Dendys-Kosecką, skrzyła się od gratulacji, życzeń i podziękowań. Rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Lorek, a później głos zabrali: Ksiądz Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Adrian Korczago, Pani Mirosława Nykiel – Poseł na Sejm PR, Pani Elżbieta Sobieska – przedstawiciel Kuratorium Oświaty Delegatury w Bielsku-Białej, Pan Janusz Kaps – Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej, Pan Oktawian Poździk – Przedstawiciel Zarządu Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja oraz Pani Beata Podkańska – członek Prezydium Rady Rodziców. Było nam bardzo miło, gdy słyszeliśmy wiele ciepłych i życzliwych słów na temat naszej szkoły.

Nasz jubileusz swoją obecnością uświetnili również min: Biskup Senior Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz jeden z założycieli Towarzystwa Szkolnego Jan Szarek, Pan Paweł Korządkowski – dyrektor biura senatora RP pana Andrzeja Kamińskiego, Pan Jerzy Pieszka – Naczelnik Wydziału Kultury Miasta Bielsko-Biała.
Wśród Gości znaleźli się także poprzedni Przewodniczący oraz członkowie Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, dyrektorzy zaprzyjaźnionych z nami szkół i przedszkoli, przedstawiciele mediów lokalnych. Wreszcie nie mogło zabraknąć absolwentów oraz obecnych uczniów wraz z ich rodzicami.

Warto zauważyć, że podczas uroczystości po raz pierwszy wprowadzono sztandar szkoły, po czym nastąpiło wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkie osoby zgromadzone w auli.
Kolejną częścią tego szczególnego wieczoru było wręczenie medali Towarzystwa Szkolnego dla 15 osób spośród kadry pedagogicznej, odznaczonych za szczególne osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Po pamiątkowym zdjęciu nadszedł czas na część artystyczną, którą poprowadzili uczniowie: Marysia Wójcik z klasy II d oraz jej starszy kolega, Dawid Procner z klasy VI c. Prowadzący przypomnieli nam historię „Dwójki”, a my mogliśmy wspólnie powspominać i zobaczyć, jak zmieniała i nadal zmienia się nasza szkoła.

Następnie obejrzeliśmy występy zespołu wokalnego klas 4-6 „MiRejki”, grupy muzycznej złożonej z młodszych dzieci oraz uczniów działających w szkolnym kole teatralnym „Teatr2”. Podziwialiśmy talenty aktorskie, wokalne i taneczne naszych koleżanek i kolegów. Choreografia, kolorowe stroje, słowa piosenek, energia i profesjonalizm młodych artystów… cała widownia była pod wielkim wrażeniem.
Ale to nie był koniec atrakcji. W finale uroczystości pojawił się… urodzinowy tort wraz z fajerwerkami! Każdy mógł liczyć na kawałek słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Cukiernię Czernichów, której serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele przygotowali również wystawę prezentującą wydarzenia z życia szkoły, a także nasze sukcesy i przygody w ciągu tych 15 lat. Po części oficjalnej i artystycznej dzięki wspaniałomyślności Rady Rodziców mogliśmy zjeść pyszne i niebanalne przekąski, a przede wszystkim podzielić się wrażeniami i pogratulować osobom, które przygotowały całe przedsięwzięcie.
Ten wieczór był wyjątkowy. Po raz kolejny uświadomił nam, że ten jubileusz to święto nas wszystkich. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Towarzystwa Szkolnego to miejsce, które wspólnie tworzymy – chcemy, by było wyjątkowe i żeby jak najlepiej służyło dobru dzieci, rozwijało ich zdolności i zainteresowania, uczyło odpowiedzialności i pracy nad sobą. Jak mogliśmy się przekonać, ta nauka przynosi już dzisiaj wspaniałe rezultaty.

Poniżej zamieszone są skany listów gratulacyjnych, które z okazji jubileuszu otrzymała nasza szkoła.

Zapraszamy również do galerii.