Jubileusz Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Jubileusz Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

2014-11-05

Minęło 25 lat od powstania Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, organu założycielskiego i prowadzącego w naszym mieście 7 placówek oświatowych, w tym naszej - Szkoły Podstawowej nr2.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się 25 października 2014r. Zainaugurowało je nabożeństwo w kościele Zbawiciela, które poprowadził ks. bp Paweł Anweiler.

Druga część uroczystości miała miejsce w auli WSA. Wśród gości był wiceprezydent miasta- Waldemar Jędrusiński, który przekazał gratulacje i wyrazy uznania od władz miejskich.

Jubileusz stał się okazją do wspomnień. O początkach, ideach, dokonaniach, ale i trudnościach Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja mówili w swoich wystąpieniach jego współtwórcy - ks. bp Jan Szarek i ks. prof. Manfred Uglorz.

Część artystyczną poprowadzili nasi uczniowie z koła teatralnego i wokalnego. W humorystycznej formie przedstawili codzienność szkolną, wprowadzając widzów w pogodny nastrój. Program zakończył występ młodzieżowego zespołu muzycznego z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja.