Jubileuszowy pierwszy dzwonek w dwójce

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Jubileuszowy pierwszy dzwonek w dwójce

2016-09-03

Mimo, iż wakacyjne wspomnienia zostały przed progiem szkolnych drzwi, to jeszcze tkwiąc w dziecięcej wyobraźni wdzierały się w stęsknione mury naszej szkoły. Korytarze wreszcie wypełniły się radosnym gwarem, wypoczętymi i uśmiechniętymi uczniami, czułymi przywitaniami stęsknionych „Dwójkowiczów”.

Dziś pierwszy dzwonek obwieścił nam, iż wakacyjny czas już się skończył i wracamy do obowiązków. Przed nami nowe wyzwania, nowe plany i podróże edukacyjne, ale nie tylko. Rok szkolny 2016/2017 jest rokiem wyjątkowym dla całej naszej społeczności szkolnej, gdyż będziemy świętować jubileusz 15-lecia. Uroczyste rozpoczęcie roku też było wyjątkowe. Pani Dyrektor – mgr Grażyna Lorek przywitała nas w Auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja i z entuzjazmem przedstawiła terminarz imprez towarzyszących obchodom święta Dwójki. Szkolną uroczystość ubogaciły występy artystyczne utalentowanych pociech naszej szkoły.

Podniosły charakter rozpoczęcia roku zwieńczyło Nabożeństwo Ekumeniczne, w którym byliśmy razem: chętni Uczniowie i Rodzice, Dyrekcja i Nauczyciele. Nabożeństwo uświetnili swoją obecnością ks. biskup senior Jan Szarek, ks. bp senior Paweł Anweiler, ks. prałat Józef Oleszko, ks. proboszcz Krzysztof Cienciała oraz ks. Artur Woltman. Nie zabrakło także przedstawicieli organu prowadzącego szkołę. Wśród gości specjalnych byli z nami Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja pan Jacek Bartnik oraz Dyrektor Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja mgr Dorota Feodorów.

Jesteśmy pewni, iż tak wzniosła inauguracja roku szkolnego jest zapowiedzią niezwykłych obchodów roku jubileuszowego.
Wszystkim uczniom życzymy zapału i chęci do zgłębiania tajników wiedzy, by nadchodzące miesiące przyniosły wiele radości i zadowolenia z rozwoju zainteresowań i uzdolnień. By każdy spędzony dzień w szkole przynosił nowe doświadczenia i wiedzę, która zaowocuje w przyszłości.

Rodzicom życzymy zadowolenia ze swoich dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą.

Dyrekcji i Nauczycielom - spokojnej i satysfakcjonującej pracy oraz wytrwałości w prowadzeniu podopiecznych po ścieżkach wiedzy.