Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

2022-04-05

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, dzięki któremu nasza szkoła otrzymała w ubiegłym roku wsparcie finansowe w wysokości 12.000 zł (plus wkład własny w wysokości 3.000 zł) sprawił, że biblioteka szkolna mogła wzbogacić się o ponad 400 tytułów książkowych.

Ponieważ głównym założeniem NPRC 2.0 jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce oraz rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży - zakupiono nowości wydawnicze, w tym głównie beletrystykę dziecięcą i młodzieżową, która cieszy się największą popularnością wśród naszych uczniów.

Miło nam przekazać kolejną dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy informację od Wojewody Śląskiego, iż naszej szkole ponownie udało się uzyskać wsparcie finansowe w wysokości 1.500 zł (z wkładem własnym w wysokości 300 zł), na zakup książek dla oddziału przedszkolnego. Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego przyczyni się do wzmocnienia ich potencjału oraz umożliwi w najmłodszych zainteresowanie książkami.