Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty „Trzecioteścik”

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty „Trzecioteścik”

2017-04-26

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, zwany „Trzecioteścikiem”, stanowi podsumowanie pierwszego etapu edukacji i ma na celu dostarczenie informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji, w tym: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Aby sprawdzian nie był dla dzieci źródłem stresu, przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań uczniowie obejrzeli film terapeutyczny, w którym sympatyczny Bratek zachęcał ich do uwierzenia we własne siły, poprowadził krótką gimnastykę i podpowiedział, jak poradzić sobie ze stresem podczas sprawdzianu. I tak od razu wszyscy poczuli się bardziej rozluźnieni i łatwiej im było skoncentrować się na teście. Uczucie niepewności i przejęcia z każdą minutą było coraz mniejsze. Wszyscy starali się sięgać do jak najgłębszych pokładów zdobytej wiedzy, która bądź co bądź, choć jeszcze w małych głowach naszych „Dwójkowych” trzecioklasistów, to jednak jest ogromna!

Pierwszy etap więc za nimi. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!