Pamięć niesie tożsamość

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Pamięć niesie tożsamość

2023-11-13

Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas 1-4 i oraz 5-8 podczas uroczystej akademii uczcili 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i zakończenia I wojny światowej. Ciekawą lekcję historii przygotowali: uczniowie klasy 8b z przedstawicielami klas 8a i 7a, zespół wokalny klas młodszych pod kierunkiem p. Doroty Mikocik i p. Anny Chrobak – Steckel. Widzowie w skupieniu i z zainteresowaniem obejrzeli montaż słowno -muzyczny. Podniosły nastrój uroczystości podkreśliły prezentacja multimedialna, filmy,  pieśni patriotyczne i legionowe oraz recytacja poezji.

Program artystyczny był ważnym momentem przypomnienia treści historycznych oraz przekazem wartości patriotycznych, wzbogacił wiedzę na temat odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę.

Pani Dyrektor poprosiła  uczniów, aby nastrój patriotycznego spotkania przenieśli na czas rodzinnego, radosnego świętowania 11 listopada.