Podróż za kulisy Teatru Polskiego

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Podróż za kulisy Teatru Polskiego

2024-01-09

4 stycznia klasa 3c wybrała się do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Celem naszej wizyty nie było jednak oglądanie spektaklu a podróż za kulisy. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć zaplecze techniczne teatralnej sceny, zajrzeć do garderób oraz zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności. Najwięcej emocji wzbudziła wśród uczniów charakteryzatornia, garderoba z niezwykłymi strojami i miejsce pracy inspicjentki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym, co się dzieje w teatrze, chętnie zadawali pytania i byli zaangażowani. Na liczne pytania wyczerpująco odpowiadała pani Joanna Feikisz, która oprowadziła nas po tych tajemniczych miejscach dostępnych na co dzień wyłącznie dla pracowników teatru.

Zakulisowy świat sceny wydał się wszystkim magiczny i niepowtarzalny i z całą pewnością poruszył wszystkie nasze zmysły:)