Podsumowanie turnieju szachowego

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Podsumowanie turnieju szachowego

2017-03-06

W sobotę 4 marca w naszej szkole odbył się turniej szachowy, a właściwie dwa turnieje: dla uczniów klas I – III oraz klas IV – VI. Do turnieju zgłosiło się łącznie 36 uczniów.

Po wielu zaciętych rozgrywkach w klasach I – III, spośród 25 uczniów, zwyciężył Kacper Królczyk z klasy 2e. Drugie miejsce po dogrywce zajął Konrad Trębla z klasy 3a. Podium uzupełnił Jakub Zych z klasy 3c.

W klasach starszych pierwsze miejsce, wśród 11 uczestników, zdobył Aleksander Stopka z klasy 5c. Drugie miejsce zajęli ex aequo Szymon Mazur, Igor Ratajczak oraz Michał Sroka.

Powszechnie sądzi się, że szachy są raczej domeną chłopców, więc tym bardziej warto wspomnieć o wspaniałych dziewczynkach, które wzięły udział w naszym turnieju. Najlepszą z nich okazała się po dogrywce uczennica klasy 3e Milena Czauderna.

Trójka sędziów podjęła wszelkie starania, aby turniej przeprowadzony był w jak najbardziej profesjonalny sposób. Pary systemem szwajcarskim dobierał i klasyfikację podliczał program komputerowy, zaś czas zawodnikom odmierzały profesjonalne zegary, z którymi spora część uczestników zmagała się po raz pierwszy w swojej szachowej karierze.

Zaangażowanie uczestników i emocje były tak duże, że momentami atmosfera bardziej przypominała tą ze stadionów piłkarskich - oczywiście tylko w przerwach między rundami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, do których okazja pojawi się już niebawem.