Rekomendacje Leny

Dla uczniów » Uczeń z książką - NOWOŚĆ » Rekomendacje Leny

W celu promowania idei czytelnictwa powstał kolejny projekt – „Uczeń z książką”. Uczniowie klasy 4a podczas lekcji języka polskiego rekomendują przeczytane przez siebie książki. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

Lena z klasy 4a zabrała nas do świata baśni – fascynujących opowieści o kobietach - heroskach, które ratują swoich bliskich, rozwiązują zagadki i dzielnie zmagają się z przeciwnościami losu. Opowieści prezentują wyraziste kobiece postacie – mądre i niezależne, które potrafią zadbać o siebie i mają własne zdanie. Historie przeczytane przez Uczennicę i opowiedziane w klasie przypadły do gustu dziewczynkom.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej rekomendacji Leny, która proponuje swoim kolegom i koleżankom książki pt. „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom” oraz „Baśnie dla nieustraszonych dziewczynek” autorstwa Sayalero Myriam.

Chciałabym polecić Wam książkę Baśnie, których nie czytano dziewczynkom. Najbardziej podobała mi się opowieść o dziewczynce, która uratowała swoją rodzinę. Wykazała się ogromną odwagą. Ta książka jest dla mnie również ważna, gdyż pokazuje, że dziewczynki nie są lepsze czy mądrzejsze od chłopców, ale są im równe i mogą podobnie jak oni podejmować świetne decyzje i ratować świat. Polecam z całego serca – Lena.