Sprzątanie świata

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Sprzątanie świata

2014-10-13

Podczas lekcji wychowawczych wszyscy uczniowie poznali zasady dobrego zachowania wobec przyrody, szacunku dla roślin i zwierząt. Swoją wiedzę mogliśmy wcielić w życie podczas szkolnego rajdu integracyjnego, który odbył się 07 października 2014 roku. Pogoda wreszcie nam dopisała i mogliśmy odwiedzić okoliczne góry i lasy. Poszczególne klasy wędrowały po Cygańskim Lesie, dolinie Wapienicy, zdobyły szczyty Dębowca, Koziej Góry, Magurki i Szyndzielni. Były zabawy integracyjne, zbieranie liści, kasztanów i żołędzi. I dużo, dużo chodzenia, niektórych nawet rozbolały nogi. Spotkaliśmy wiewiórki, nie spotkaliśmy natomiast niedźwiedzia. Może to i dobrze? Na pewno bezpiecznie, a to przecież najważniejsze. Uczniowie najmłodszych klas zostali obdarowani medalami – Przyjaciele Przyrody. Nie zabrakło również sprzątania. Starsze klasy rozpaliły ognisko – w miejscach do tego przeznaczonych i po upieczeniu kiełbasek pięknie po sobie posprzątały, pozostawiając paleniska bezpieczne. Wróciliśmy cało i zdrowo. Dziękujemy organizatorom oraz osobom, które troszczyły się o nas podczas wycieczki.
Specjalne podziękowania należą się naszym koleżankom z koła ekologicznego, które zatroszczyły się o porządek wokół naszej szkoły. Pozbierały wszystkie śmieci na boiskach, przed budynkiem szkoły oraz na Placu Lutra. Mimo, że mało kto lubi porządki, to dziewczyny z 6a świetnie się przy tym bawiły.

Podsumowaniem akcji Sprzątanie Świata był szkolny konkurs przyrodniczy. Przystąpiło do niego 38 uczniów z klas 4-6, którym serdecznie dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.