Światowy Dzień Ziemi

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Światowy Dzień Ziemi

2024-04-30

22 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 7b wzięli udział w akcji "Świętuj z nami Dzień Ziemi", objętej patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Zgodnie z planem, wydarzenie miało się odbyć na stoku Dębowca. Tam na uczniów z bielskich podstawówek miały czekać liczne atrakcje, w postaci konkursów, prelekcji i warsztatów. Ale najważniejszym punktem programu miało być wspólne sprzątanie Dębowca i jego okolic, a tym samym pokazanie wszystkim jak ważna jest ekologia.

Niestety, ze względu na niską temperaturę i opady deszczu, organizatorzy musieli zrezygnować z tego punktu programu. Impreza została przeniesiona do centrum Bielska -Białej i odbyła się w namiocie kompleksu sportowego "Orlik". Tu uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu leśnictwa i ogrodnictwa. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o trudnej pracy leśników. Dowiadywali się, jak prawidłowo sadzić drzewa i uczyli się rozpoznawać tropy leśnych zwierząt. Brali także udział w pokazie sadzenia roślin ozdobnych - na koniec każdy z uczestników tych zajęć otrzymał na pamiątkę sadzonkę pięknie kwitnącej aksamitki. Organizatorzy poczęstowali wszystkich gorącą herbatą i talerzem rozgrzewającej zupy pomidorowej. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń, może troszkę zmarznięte, ale na pewno bardzo zadowolone.