Szkolny program języka angielskiego dla klas piątych „MY ENGLISH ABROAD”

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Szkolny program języka angielskiego dla klas piątych „MY ENGLISH ABROAD”

2016-09-07

W bieżącym roku szkolnym zapraszamy uczniów klas piątych do udziału w nowym projekcie „MY ENGLISH ABROAD” („MÓJ ANGIELSKI ZA GRANICĄ”) na zajęciach z języka angielskiego.

Głównym założeniem programu jest zachęcenie uczniów do komunikacji w języku angielskim. Program został podzielony na 8 bloków tematycznych, po jednym na każdy z miesięcy, od września do kwietnia. W maju odbędzie się podsumowanie zdobytych umiejętności w formie testu (nie będzie ocen – dzieci otrzymają punkty obrazujące stopień opanowania materiału). Wszyscy uczestnicy, wyposażeni w nowe wiadomości, otrzymają dyplomy z ilością punktów z projektu. Piątoklasiści będą poznawać nowe słownictwo i zwroty, a także tworzyć oraz przedstawiać własne dialogi - konwersacje w języku angielskim.
Zapraszamy także innych zainteresowanych – koło pokoju nauczycielskiego czeka na Was gazetka ze szczegółowym słownictwem na każdy miesiąc, a nauczyciele języka angielskiego pomogą z wymową:-)
Podczas trwania programu poznamy słownictwo z następujących bloków tematycznych:
- wrzesień: Everyday English (Codzienny angielski)
- październik: Sightseeing (Zwiedzanie)
- listopad: Travelling (Podróżowanie)
- grudzień: In the city (W mieście)
- styczeń: In the restaurant (W restauracji)
- luty: In the hotel (W hotelu)
- marzec: Health (Zdrowie)
- kwiecień: Difficulties (Trudności)

Szczegóły na zajęciach języka angielskiego!